Klęska Djokovicia, Świątek od razu reaguje. W komentarzach powtarza się jedno

Tegoroczny Wimbledon właśnie dobiegł końca. W wielkim finale singla mężczyzn Novak Djoković poniósł klęskę - nie wygrał z Carlosem Alcarazem ani jednego seta. Iga Świątek od razu po zakończeniu tego spotkania zamieściła na portalu "X" post z gratulacjami dla zwycięzców - wspomnianego Hiszpana oraz Czeszki Barbory Krejcikovej. W komentarzach fani życzyli Polce jednego - aby za rok to ona mogła cieszyć się z wygranego finału.

Rok temu Novak Djoković przegrał z Carlosem Alcarazem finał Wimbledonu, ale po znakomitej walce. Wówczas mecz zakończył się jego porażką 2:3. W 2024 roku natomiast Serb nie był w stanie urwać Hiszpanowi nawet jednego seta. Mało kto spodziewał się, że 23-krotny mistrz wielkoszlemowy w tym pojedynku poniesie aż tak sromotną klęskę.

Carlos Alcaraz tym meczem pokazał, że era Novaka Djokovicia dobiega końca. Bardzo możliwe, że trwa właśnie pierwszy od siedmiu lat sezon, w którym Serb nie wygra żadnego z największych turniejów. Jego ostatnią szansą będzie US Open, gdzie będzie bronił mistrzowskiego tytułu.

W końcówce trzeciego seta Novak Djoković miał szansę na odwrócenie losów meczu. Forma Carlosa Alcaraza serwującego na mistrzostwo nagle się załamała. Serb doprowadził do tie-breaka, którego ostatecznie przegrał. Tak oto kolejny rozdział rywalizacji doświadczonego Serba z młodym Hiszpanem zakończył się zwycięstwem tego drugiego